Mestské lesy v Bratislave - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Sociální sítě

Facebook

Vyhľadávanie

?(Pomocník k vyhľadávaniu)|...(Rozšírené vyhľadávanie)

Mestské lesy v Bratislave
Zelené pľúca Bratislavy
 
   


Cesta: Titulka
 

Lesnícke dni 2018

Lesnícke dni 2018
V sobotu 21. apríla 2018 v obľúbenom areáli na Partizánskej lúke organizovali Mestské lesy v Bratislave už 12. ročník lesníckych dní. Podujatie bolo súčasťou celomestského podujatia „Bratislavské mestské dni”. Pestrý program plný zážitkových aktivít pre rodiny s deťmi sa konal od 10.00 do 17.00 hodiny.
Lesníci a ochrancovia prírody pripravili pre deti súťaže a aktivity zamerané na spoznávanie lesa, drevín, živočíchov a ochrany prírody. Deti si mohli vyskúšať pocitový chodník, hod šiškou, určovanie a spoznávanie lesných zvierat, skákanie v nafukovacom hrade a jazdu na sedačkovej lanovke Snežienka – Kamzík (Koliba). Pre dospelých boli pripravené atraktívne aktivity ako pílenie dreva a hod polenom. Víťaz v hode polenom získal bicykel od firmy Green Bike.
 

 
 

Pre verejnosť sa zorganizovali dve   exkurzie: „Kurz  poznávania vtáčieho spevu v lese“ a „Poznáš stromy v lese“? Spestrením lesníckych dní boli ukážky drevorezby s motorovou pílou, vystúpenie sokoliarov pod vedením Mgr. Pavla Michala, ochutnávka včelích produktov, a účasť Biofarmy zo Stupavy.Podujatie moderoval Jožo Pročko a lesnícke dni spestril koncert hudobnej skupiny Bullet Holes.  Na záver lesníckych dní  bola  tradične slávnostne zapálená vatra. Podujatie finančne podporili: Hlavné mesto SR Bratislava, Bratislavská vodárenská spoločnosť a Mestské lesy v Bratislave. Sponzorom podujatia bola firma Green bike.

 
Kontakt: PaedDr. Jana Znášiková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.5.2018 / 9.5.2018

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > OZNAMY
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


Prihlásiť sa